Wybierz najlepszego sportowca i trenera. Damian Kulig w gronie nominowanych

opublikowano 11 stycznia 2018 09:32 przez

Rusza dziewiąty plebiscyt na najpopularniejszych sportowców podkarpackiego trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka, trzech największych miast rdzennego Podkarpacia. Czytelnicy „Nowego Podkarpacia”, „Tygodnika Sanockiego” i „Obiektywu Jasielskiego” oraz sympatycy sportu wybiorą 10 najpopularniejszych sportowców i 3 trenerów Jasła, Krosna i Sanoka w 2017 roku. Głosowanie, które potrwa do 9 lutego – podobnie jak w latach poprzednich – za pomocą kuponów drukowanych w gazetach oraz sms-ów.

Organizatorami plebiscytu są burmistrz Jasła Ryszard Pabian, prezydent Krosna Piotr Przytocki i burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, wspólnie z prezesem zarządu „Nowego Podkarpacia” Tadeuszem Więckiem.

O laury najpopularniejszych ubiega się 42 sportowców i 15 trenerów z 19 klubów, reprezentujących 17 dyscyplin sportowych. Wśród sportowców najwięcej jest przedstawicieli piłki siatkowej – 12 (9 siatkarzy i 3 siatkarki), karate (7), piłki nożnej (4) oraz szachów i judo (po 3). Ponadto wśród nominowanych jest 2 żużlowców, dwóch biegaczy, dwoje pingpongistów oraz narciarz i rolkowiec, hokeista, uprawiający nordic walking, łyżwiarz szybki, koszykarz, kickbokser i ciężarowiec. W gronie szkoleniowców jest 4 trenerów siatkówki, po dwóch karate i piłki nożnej oraz po jednym – narciarstwa i pływania, judo, hokeja, lekkoatletyki, szachów, tenisa stołowego i kickboxingu.

Wśród kandydatów na najlepszego sportowca znalazł się zawodnik JKS Czarni 1910 Jasło Damian Kulig. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę naszego zawodnika.

Damian Kulig (JKS Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) – najskuteczniejszy zawodnik drużyny w rundzie jesiennej obecnego sezonu 2017/18. Na boiskach V ligi zdobył 11 bramek, co daje mu miejsce w ścisłej czołówce najlepszych strzelców klasy okręgowej na półmetku rozgrywek. Od wielu lat związany z jasielskim klubem. Był w drużynie, która w sezonie 2011/12 awansowała do III ligi. Jako bardzo młody zawodnik na tym szczeblu grał niewiele. Po spadku do IV ligi, w sezonie 2013/14 strzelił 9 goli, w następnym 2014/15 tylko jednego, a po kolejnym spadku do V ligi w sezonie 2015/16 miał na swoim koncie 15 trafień. Po awansie do IV ligi, w sezonie 2016/17 zdobył 5 goli. W obecnym sezonie od jego skuteczności w dużym stopniu zależeć będzie czy Czarni po jednym sezonie wrócą do IV ligi.

Szczegóły odnośnie głosowania w linku: https://um.jaslo.pl/pl/wybierz-najlepszego-sportowca-i-trenera/

źródło: um.jaslo.pl
fot: jaslo4u.pl